Новини кафедри

16.12.2021

Сертифікати – викладачам кафедри загальної та клінічної патології

16 грудня 2021 в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна співробітникам кафедри загальної та клінічної патології відбулося вручення сертифікатів про визнання інформаційного ресурсу системи електронного (дистанційного) навчання в якості навчально-методичної праці:

Докладніше

20.09.2021

Міжнародне стажування в Туреччині

Викладачі кафедри загальної та клінічної патології доцент Наталія Олександрівна Ткаченко, доцент Наталія Олексіївна Ремньова та завідувач кафедри професор Олена Сергіївна Проценко пройшли міжнародне стажування в Університеті Фатіха Султана Мехмета / Fatih Sultan Mehmet University, Туреччина, м. Стамбул, з 13 по 18 вересня 2021 року.

Докладніше

7.05.2021

XVII Міжнародна наукова конференція "Актуальні питання сучасної медицини"

7 травня 2021 в режимі он лайн відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка кафедри загальної та клінічної патології, в якому взяли участь близько 30 студентів 1-го курсу медичного факультету. На засіданні були представлені 2 доповіді: «Стовбурові клітини - походження і природа поліпотентної» і «Стовбурові клітини - перспективи застосування в медицині», з якими виступили студентки 1-го курсу - Ольга Генова, Дар'я Гуртова, Оліфенко Марина, Медведєва Карина.

Докладніше..

15.02.2021

Матеріали кафедри загальної та клінічної патології

Згідно з вимогами до наявності матеріалів на кафедральному сайті, додається посилання на методичні матеріали та документацію кафедри

Докладніше...

3.10.2020

XVII Міжнародна наукова конференція "Актуальні питання сучасної медицини"

1-2 жовтня 2020 року була проведена XVII Міжнародна наукова конференція студентів, молодих вчених і фахівців «Актуальні питання сучасної медицини", приурочена до 215-річчя від дня заснування медичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Співробітники кафедри взяли активну участь як в пленарному засіданні, так і в організації проведення роботи секції Клінічна патологія.

Докладніше...

16.09.2020

Оголошення

03.10.2020 відбудеться відкрита лекція для студентів другого курсу медичного факультету. Тема: "Lymphatic System". Викладач: доцент кафедри загальної та клінічної патології І. Р. Вишневська. Запрошуємо усіх зацікавлених

16.09.2020

Оголошення

29.09.2020 в 12.00-13.20 відбудеться відкрита лекція для студентів першого курсу медичного факультету. Тема: "General Embryology". Викладач: доцент кафедри загальної та клінічної патології Н. В. Колот. Запрошуємо усіх зацікавлених

10.09.2020

Організаційний комітет XVII Міжнародної наукової конференції студентів, молодих вчених та спеціалістів "Актуальні питання сучасної медицини", приуроченої 215-річчю від дня заснування медичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна інформує Вас, що конференцію буде проведено 1-2 жовтня 2020 року. У зв’язку з карантинними обмеженнями, організатори просять гостей та учасників конференції дотримуватися дистанції та масочного режиму!

22.06.2020

Сесію завершено! Підводимо підсумки...

15.05.2020

Вчора, 14 травня, було підтверджено присудження наукового ступеня доктора філософії в галузі медицини Вікторії Сергіївні Айдаровій

26.02.2020

Успішний захист

Асистент кафедри Вікторія Сергіївна Айдарова 25 лютого 2020 року успішно захистила дисертацію на тему «Вплив ритмічної гіпотермії та кріоконсервованої кордової крові на структурно-функціональний стан центральної нервової системи щурів з дисциркуляторною енцефалопатією» (експериментальне дослідження), і отримала науковий ступень PhD  в галузі медичних наук.

01.11.2019

Стажування в Польщі

Два викладачі кафедри пройшли стажування в польському університеті в Любліні

Докладніше...

02.03.2020

Успішна сертифікація дистанційного навчального курсу «Special histology»

2 березня 2020 року на засіданні Вченої ради Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна співробітники кафедри загальної та клінічної патології медичного факультету завідувач кафедри, д. мед. н., проф. Проценко О. С., к. мед. н. доц. Божок Г. А., к. біол. н., доц. Падалко В. І., ас. Комаромі Н. А., ас. Борозенець В. В. та ас. Колот Н. В. отримали сертифікати про визнання підготованого за їх участі інформаційного ресурсу «Special histology» системи електронного (дистанційного) навчання в якості навчально-методичної праці.

Всіма кафедрами медичного факультету проводиться підготовка дистанційних курсів з інших дисциплін.

Докладніше...

Традиційна (третя) студентська наукова конференція «Актуальні проблеми сучасної гістології»

3-4 грудня 2019 року на кафедрі загальної та клінічної патології медичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна відбулася традиційна (третя) студентська наукова конференція «Актуальні проблеми сучасної гістології». Вперше у цьому році робота конференції проходила у двох секціях (англо- та україномовній).

Докладніше

 

 

 

 

Наукова та клінічна робота

 

Наукова робота кафедри

В межах реалізації проекту 1 Стратегії розвитку «Підвищення конкурентної здатності університетської науки у світовому академічному просторі» у поточному році на кафедрі виконувалися дві науково-дослідні роботи без фінансування, що мають номери держреєстрації та включені до тематичного плану НДР університету:

1. «Вікові особливості механізмів формування фіброзу печінки» (спільно з НДІ біології університету, проф. Божков А. І.). Тема затверджена і має номер держреєстрації 0117U004826.

Було здійснено величезний експеримент щодо вивчення можливого внеску оксидативного стресу у розвиток фіброзу печінки у тварин різного віку шляхом використання субстанцій рослинного та тваринного походження, спроможних ефективно гальмувати його розвиток. На момент складання проміжного звіту отримані результати обробляються.

Отримані у звітньому етапі роботи дані підтвердили раніше отримані попередні данні про те, що в умовах тривалого введення тваринам тетрахлорометану спостерігається розвинутий фіброз печінки з некрозом частини гепатоцитів паренхіми органу. Підтверджено, що виразність цих змін суттєво залежить від віку тварин. При використанні у дослідженнях субстанцій рослинного та тваринного походження, спроможних ефективно гальмувати в експерименті розвиток оксидативного стресу, отримано попередні данні, що в цілому свідчать на користь можливого внеску цього явища у розвиток фіброзу печінки у тварин різного віку. За результатами дослідження опубліковано дві статті.

2. «Патологічна анатомія непухлинних змін вилочковой залози у пацієнтів з генерализованою міастенією»; тема затверджена і має номер держреєстрації 0117U004837.

Завершено аналіз даних світової літератури стосовно механізму розвитку та діагностики непухлинних змін вилочкової залози у пацієнтів з генералізованою міастенією.

Проведено макроскопічне дослідження біоптатів тимусів хворих на генералізовану міастенію з визначенням маси та розмірів.

Вперше виявлені макроскопічні відмінності тимусів пацієнтів із генералізованою міастенією.

Встановлено, що генералізована міастенія у пацієнтів протікає або на фоні атрофії тимуса (ГМАТ) із прогресуючою тимічною (супресорною) недостатністю, або на фоні гіперплазії (ГМГТ) із тимічною гіперактивністю, і ці морфологічні прояви генералізованої міастенії у вилочковій залозі мають різний патогенез. За результатами дослідження опубліковано одну статтю.

В 2019 году начата работа над новой научной темой совместно с отделом экспериментальной хирургии Института проблем криобиологии и криомедицины НАН Украины и отделением кардиохиругии и неотложной кардиологии ГУ «ИОНХ имени В.Т. Зайцева НАМНУ», с которыми заключены договора о научном сотрудничестве.

У співробітництві з ДУ "ІЗНХ імені В. Т. Зайцева НАМНУ" викладачі кафедри виконували – і продовжують працювати нині – морфологічну частину досліджень за науковими темами спільно із співробітниками інституту.

У звітному періоді три викладачі кафедри захистили кандидатські дисертації:

· Айдарова Вікторія Сергіївна «Вплив ритмічної гіпотермії та кріоконсервованої кордової крові на структурно-функціональний стан центральної нервової системи щурів з дисциркуляторною енцефалопатією» (експериментальне дослідження), рік присудження наукового ступеня 2020;

· Чертенко Таїсія Миколаївна «Діагностика та прогноз перебігу астроцитарних пухлин головного мозку (клініко-морфологічні та молекулярно-біологічні аспекти)», рік присудження наукового ступеня 2019;

· Кремінь Василь Олександрович «Удосконалення методу дерматензії в реконструктивно-відновній хірургії дефектів шкіри різного генезу», рік присудження наукового ступеня 2019.

 

Співробітники кафедри беруть участь в роботі спеціалізованих рад, у тому числі як офіційні опоненти (проф. Проценко О. С., доц. Падалко В. І.).

 

Більш детально з  науковою роботою кафедри за останній період можна ознайомитися зі звітів кафедри за наступними посиланнями:

Звіт із наукової роботи кафедри за 2019 рік

Звіт із наукової роботи кафедри за весняний період 2020 року